Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

23.09.2006
sobota

Konwergencja pod strzechy

23 września 2006, sobota,

Pejzaż telewizyjno-telekomunikacyjno-multimedialny zaczyna się nieodwracalnie zmieniać. W mijającym tygodniu TP ogłosiła, że od 16 października dostępny zacznie oferować „multipakiet” – posiadacze neostrady i liveboksa będą mogli nie tylko korzystać z Internetu i telefoni internetowej, ale także z kanału telewizji cyfrowej (20 programów lub pakiet Cyfry+ z 75 kanałami) oraz usługi VOD, czyli wideo na życzenie.

Ale już od 12 października będzie można kupować dekodery „telewizji nowej generacji„, czyli „N”, wprowadzanej na rynek platfromy cyfrowej ITI. Co ważne, w „N” dostępne będą trzy kanały HDTV, czyli telewizji wysokiej rozdzielczości. ITI koncentruje się na razie na ofercie telewizyjnej, ale technologia umożliwia w przyszłości rozwój innych usług cyfrowych, jak choćby dostępu do Internetu, gier komputerowych. W ofercie „N” jedna gratka – w pakiecie filmowym kanał „Wojna i pokój” z filmami radzieckimi i współczesnym rosyjskimi.

Powoli więc, lecz nieodwracalnie wkraczamy w nową epokę telewizyjną, a raczej epokę konwergencji mediów.

Treść postu można wykorzystywać zgodnie z licencją Creative Commons.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop