Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

29.01.2007
poniedziałek

YouTube będzie płacić

29 stycznia 2007, poniedziałek,

Osoby umieszczające w serwisie YouTube swoje produkcje mają wkrótce zyskać udział we wpływach serwisu z reklam – powiedział BBC Chad Hurley.

Taki model stosuje m.in. Revver, ale trudno porównywać jego popularność do YouTube, z którego korzysta 70 mln osób. Na pierwsze pieniądze użytkownicy YouTube mają szansę za kilka miesięcy. Serwis będzie płacić tylko tym twórcom, którzy posiadają pełne prawa do swoich produkcji.

A skoro już o YouTube – znacie tę reklamę NBC? Według mnie jest kapitalna – nie sądziłem, że wielka stacja telewizyjna może się zdobyć na taką porcję autoironii. A przy okazji dotyka też ważnej kwestii: jak w czasach YouTube i BitTorrenta zmienia się funkcjonowanie telewizji? Do tematu nawiązywaliśmy podczas grudniowej konferencji, na pewno będziemy do niego wracać tutaj i – być może – także w kwietniu, podczas kolejnej odsłony Kultury 2.0. Szczegóły wkrótce.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. No i nareszcie. 🙂 Teraz będzie można zarobić amerykańskie pieniądze siedząc np. w Chinach.