Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

16.02.2007
piątek

MySpace uniewinniony

16 lutego 2007, piątek,

Internet, a dokładnie takie serwisy, jak  MySpace nie jest odpowiedzialny za wychowanie dzieci, orzekł sąd w Austin w Teksasie. Sprawa dotyczyła trzynastoletniej dziewczynki, która zapisując się do MySpace podała nieprawdziwy wiek, twierdząc że ma 18 lat. Efektem korespondencji, a potem rozmów z innym uczestnikiem MySpace, 19-letnim chłopakiem doszło do spotkania w „realu”. Kino, kolacja, a potem chłopaka poniosły na parkingu hormony. Rodzice pokrzywdzonej dziewczynki wytoczyli proces MySpace i właścicielowi serwisu, News Corp., żądając 30 mln dolarów. Sędzia przytomnie stwierdził, że jeśli ktokolwiek jest odpowiedzialny za przygody nastolatki w Sieci, to właśnie rodzice.
Werdykt amerykańskiego sądu powinni przemyśleć także nasi rodzimi krytycy internetu obciążając go winą za wszystkie możliwe zbrodnie współczesnego społeczeństwa i demoralizację maluczkich. Cóż, warto pamiętać, że dzieci mają, przynajmniej większość z nich, rodziców.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop