Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

11.04.2007
środa

internet: udręka i ekstaza

11 kwietnia 2007, środa,

Bardzo podoba mi się idea bloga dwuścieżkowego (taki  jak np. imaginery.pl) – jedna ścieżka dla dłuższych tekstów, druga ścieżka dla krótkich notek i linków. Mógłbym w tą drugą wrzucać takie notki jak ta:

Przeglądałem właśnie wywiad z projektantem czcionek Cyrusem Highsmithem i znalazłem w nim cytat, który w dwóch zdaniach chwyta wszystko co straszne i wspaniałe w kulturze internetowej. Straszny jest pierwszy impuls twórcy stykającego się z internetem:

„Ale czemuż by tego nie opublikować? Cyfrowe [czcionki] nie zajmują zbyt wiele miejsca”.

(W miejsce czcionek można oczywiście wstawić cokolwiek). A po nim następuje jedyne rozsądne wytłumaczenie dla wrzucania do sieci co się da:

„Lubię obserwować, co ludzie z tym zrobią”

Pytanie tylko, czy ekstaza towarzysząca obcowaniu z arcydziełami kultury remiksu, która raz na pewien czas z rzeczy nijakich tworzy perełki, przebija udrękę powodowaną obcowaniem z szybko narastającą masą maleńkich rzeczy (jak ta notka!) sumujących się w przytłaczające wszystko.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Internet to kłącze? Postmodernizm nie umarł? 🙂

  2. Milo byc wymienionym w takim miejscu 🙂 Jesli chodzi o sidenotes lub tez miniblog, to do WordPressa jest wiele mozliwosci „podpiecia” zarowno linkloga jak i wspomniana wyzej wersje „mini”. Najlepiej poszukac chociazby na http://wp-plugins.net/