Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

29.04.2007
niedziela

Media in Transition: coś do słuchania, coś do czytania

29 kwietnia 2007, niedziela,

Zakończyła się piąta edycja konferencji Media in Transition, jednej z najważniejszych imprez poświęconych przemianom pejzażu medialnego. Hasło tegorocznej odsłony to „kreatywność, własność i współpraca w erze cyfrowej”.

Media in Transition to projekt uruchomiony równolegle z początkiem działalności wydziału komparatystyki mediów na MIT, którego szefem jest doskonale znany czytelnikom tego bloga Henry Jenkins. Pierwsza konferencja odbyła się w roku 1999. Media in Transition to także seria świetnych książek koncentrujących się na próbie opisu przemian medialnych we współczesnym świecie, ale i wskazaniu na ciągłość tych procesów (warto podkreślić, że projekt ruszył jeszcze przed krachem dotcomów, w czasach gdy obowiązywał dyskurs „cyfrowej rewolucji” – i w dużej mierze przyczynił się do jego przełamania).

Na stronie tegorocznej edycji znalazły się podcasty z dyskusji plenarnych. Warto zajrzeć też na stronę z abstraktami referatów – część tekstów jest dostępna w całości. Lektura obowiązkowa!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop