Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

28.05.2007
poniedziałek

Kultura nowa, kultura otwarta – warsztaty w Gdańsku

28 maja 2007, poniedziałek,

W Gdańsku odbędą się warsztaty poświęcone zjawiskom związanym z „kulturą 2.0”. Impreza ma być rozwinięciem formuły konferencji w Warszawie i Wrocławiu. Tam uczestnicy mogli posłuchać wykładów i dyskusji, teraz będzie okazja, by wziąć w nich udział. I – co najważniejsze – wnieść swój wkład w zjawisko kultury uczestnictwa.

Warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych oddolną twórczością oparta o media cyfrowe, Creative Commons i szeroko rozumianym aktywizmem kulturowym. Nie będziemy tylko rozmawiać o twórczości, ale także tworzyć. Z użyciem różnych mediów(film, Wiki) będziemy próbowali dać odpowiedź na pytanie – czym jest kultura 2.0? Przygotujemy „alfabet nowej kultury” oraz dokumentację warsztatów. Przecież bezpłatne narzędzia wypełniają sieć, nie wspominając o naszych kieszeniach (w których nosimy np. telefony komórkowe). Czas po nie sięgnąć. Dostępna będzie sala komputerowa i kamery, przewidujemy też spotkanie z twórcami. Będziemy pracować zespołowo, ale formuła jest otwarta – jeśli robicie filmy, muzykę, grafikę czy cokolwiek innego, będziecie mogli przygotować materiał w formie najbliższej Waszym zainteresowaniom. Później umieścimy to w sieci licząc, że koniec wartsztatów będzie dopiero początkiem naszego wspólnego projektu. Oczywiście nie obędzie się bez prezentacji i wykładów, ale tym razem chcielibyśmy wykonać kolejny krok i skoncentrować się na elementach praktycznych.

Tutaj znajdziecie plik pdf z zaproszeniem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop