Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

8.07.2007
niedziela

W Gdańsku o kulturze 2.0 – część I

8 lipca 2007, niedziela,

Przez jakiś czas nie pojawiały się tu nowe wpisy, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o „kulturze 2.0” – przeciwnie. W tym tygodniu razem z Alkiem prowadziliśmy w Gdańsku dwudniowe warsztaty poświęcone tej idei.

warsztaty

To były wyjątkowo intensywne dwa dni. W gronie kilkunastu osób dyskutowaliśmy o nowej wizji kultury, prawach autorskich, możliwościach i zagrożeniach związanych z wpływem nowych środków komunikowania na funkcjonowanie współczesnych społeczeństw. Muszę przyznać, że poziom warsztatów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, a wszystko dzięki uczestnikom gdańskiego projektu – udało się zgromadzić ludzi na różne sposoby zaangażowanych w działania związane z kulturą: twórców, pedagogów, dziennikarzy obywatelskich, pracowników instytucji kultury… Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zaprezentujemy tu działania przynajmniej części z nich. Na pewno udostępnimy też w sieci „konceptualny dorobek” warsztatów – wszystko zostało zarchiwizowane i czeka tylko na odpowiednią obróbkę.

Jednym z celów, jakie sobie na początku warsztatów postawiliśmy, było tworzenie zasobów do późniejszego przetwarzania i wykorzystywania przez wszelkie grupy zainteresowane oddolnymi działaniami związanymi z kulturą uczestnictwa. I chyba wszystko jest na dobrej drodze, by cel ten zrealizować. Chyba możemy już mówić o narodzinach pewnego środowiska zaangażowanego w ten nurt myślenia, czego dowodem było właśnie spotkanie w Gdańsku. Warsztaty mogły się odbyć dzięki wsparciu Nadbałtyckiego Centrum Kultury – dziękujemy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Jeszcze raz wielkie dzięki za wspaniałe przeprowadzenie warsztatów. Oby był to początek całej serii spotkań i działań, organizowanych już nie tylko przez Was, ale i inne zaangażowane osoby- w tym uczestników gdańskiego spotkania.

  W pracowni54 pojawi się niebawem przynajmniej jedna relacja z naszych twórczych dyskusji (przynajmniej, bo aż trójka redaktorów wzięła udział w debatach:) ) .

  Pozdrawiam!

 2. Cieszę się bardzo i gratuluję, że wypaliło! szkoda, że nie mogłam być.

 3. Ja też dziękuję – przede wszystkim Wam, ale i wszystkim uczestnikom!

  Jestem przekonana, że to dopiero początek 🙂

  Pozdrawiam.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. cieszę się, że wyszło i wszyscy dobrze sie bawili.
  ja osobiście nie mogłem być (czego BARDZO żałuję).
  w każdym razie pozdrawiam wszystkich uczestniczących i czekam na sprawozdania z sieci :):)
  trzymajcie sie
  3mamy za was kciuki in scotland 🙂

 6. ja rowniez jestem zadowolony, ze tego rodzaju inicjatywy zaczynaja dziac sie w Polsce, ale szkoda, ze niemoglem tam byc, bo nic o warsztatach nie wiedzialem. tak to jest jak sie jest zapatrzonym tylko w krakow 😉

 7. ja też dziekuje wszystkim uczestnikom warsztatów – były na prawde inspirujące 🙂 teraz warto zabrać się za kontynuację! 🙂

 8. Narodził się pomysł bardziej nieformalnych spotkań dla wszystkich zainteresowanych kulturą 2.0
  http://izbieractwo.wordpress.com/2007/07/21/spotykajmy-sie/
  Jest już sporo imprez technologicznych, czas na jakąś bardziej humanistyczną. Co na to autorzy tego bloga? 🙂

 9. Pingback: Kultura 2.0 » Archiwum bloga » W Gdańsku o kulturze 2.0 - część II