Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

21.07.2007
sobota

zaproszenie: sesja o Web2.0 na spotkaniu PTI

21 lipca 2007, sobota,

Trwają przygotowania do XXIII Jesiennych Spotkań Polskiego Towarzystwa Informatycznego – pisał o tym jakiś czas temu Edwin. Z inicjatywy Piotra Fuglewicza organizatorzy przyjęli bardzo otwarty i rozproszony model organizacji tych spotkań – tematy sesji są zgłaszane i wybierane przez samych uczestników – a więc coś w stylu popularnych w USA unconference.

Termin zgłaszania sesji mija jutro – wtedy zacznie się trzytygodniowy okres głosowania, który zadecyduje o tym, jakie sesje znajdą się w programie konferencji.

Razem z Arturem Kurasińskim przygotowałem propozycję sesji pod tytułem „Jak skutecznie prowadzić projekt typu web 2.0?„. Jest ona w pewnym sensie kontynuacją spotkań Aula Polska, które Artur organizuje regularnie z Krzysztofem Kowalczykiem. Dla mnie z kolei jest to okazja, by porozmawiać o Otwartym Biznesie, czyli biznesowych wykorzystaniach modelu wolnej kultury w ramach trendu Web 2.0.

Jeśli planujesz wziąć udział w najbliższych spotkaniach PTI, oraz interesuje Cię tematyka tego bloga, hasło „Web 2.0”, itp – a tym bardziej jeśli prowadzisz projekt w tym stylu – prawdopodobnie zainteresuje Cię nasza propozycja (zbieramy propozycje wystąpień w ramach sesji, która ma być równie „un-” jak cała konferencja).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Jak wchodzę na stronę główną i widzę „Aby zobaczyć tą propozycję musisz się zalogować!”, to mi się niestety wszystko w środku wywraca i nie mam ochoty już niczego oglądać. Do obrad proponuję zatem włączyć temat „Rola redakcji w ośrodkach Web 2.0 i zagadnienie odpowiedzialności za słowo w budowaniu i moderowaniu społeczności”. Mogę poprowadzić 🙂

 2. Pozdrawiam uprzejmie w imieniu organizatorów :

  Przepraszam za uczucie wszystkowśrodkuwywracania, ale nie poczuwam się do winy. Założeniem tej konferencji jest zbudowanie wokół niej połeczności, co się zresztą już poniekąd udało. W każdej społeczności panują jakieś reguły, w tej – tak jak na liście PTI – przedstawiamy się wchodząc do pokoju. Może to staroświeckie, ale my się tego trzymamy.

  Nie ma obowiązku zapoznawania się z propozycjami, ale jeśli ktoś zechce, to zobaczy masę ciekawych i mądrych.

  Jedyną metodą zgłoszenia Pani propozycji jest niestety zalogowanie się i zgłoszenie jej poprzez system. Nie sądzę, aby wielu uczestników przyjechało na konferencje, gdzie wykładowcami byliby „ciotka”, „łysy” czy „belfegor”

  A co do „odpowiedzialności za słowo” to w warunkach anonimowości nie jest to temat wart dyskusji. Każde słowo powinno mieć swego podmiota.

  Pozdrawiam
  Piotr Fuglewicz

 3. Pisze Pan o winie, a ja wcale nie szukam winnego; „wina” jest kategorią, która mnie w ogóle nie interesuje – wolę kategorię odpowiedzialności. Za kardynalny błąd językowy na pierwszej stronie tak poważnej instytucji ktoś mógłby się poczuć odpowiedzialny – a jeśli i to nie, to chociaż poprawcie „tą” na „tę” – nie mówię już o bardziej zachęcającej stylistyce, bo to wciąż w polskim internecie wygórowane wymagania. A szkoda, bo na pewno zachęcającym tekstem można stymulować społeczność do przyrostu i aktywności. Jeśli chodzi przedstawienie się – nazywam się Agnieszka Galas, mam 34 lata, od 12 lat pracuję w mediach, od 7 w tzw. „nowych” czyli komórki + Internet, od tylu też jestem zaangażowana w prowadzenie projektów społecznościowych.

  I to tyle w zasadzie ad powyższy post 🙂
  Pozdrawiam,
  AG

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ma mnie Pani! Biorac pod uwage, ze w mowie nad wyraz starannie przestrzegam wlasciwej formy biernika slowa ta, owa wpadka jest dla mnie szczegolnie bolesna. Nawet uwzgledniajac fakt, ze z punktu widzenia jezyka jako systemu zmiana te > ta jest przejawem tendencji do usuwania form wyjatkowych, a co liberalniejsi jezykoznawcy dopuszczaja juz uzycie w mowie formy uproszczonej, to jednak w pismie, to faktycznie horrendum, za ktore przepraszam. Co gorsze bede mogl je poprawic dopiero jutro, wiec zle mi sie bedzie spalo.

  Co gorsza, fakt, ze na naszej konferencji mielismy wyklady profesorow Bralczyka (w 1999 roku – Retoryka wystapienia publicznego, a w 2004 – Wspolczesna polszczyzna publiczna) oraz Markowskiego (Stan i zagrozenia polszczyzny – 2002) zobowiazuje po wielokroc.

  Nie pozostaje mi nic innego, jak jednak zaprosic Pania na ganek naszej witryny:

  http://WWW.xxiii.jesienne-spotkania-PTI.org/?cont=19&type=page&page=11

  i namowic jednak do zgloszenia swojej propozycji droga systemowa. Specjalnie dla Pani przedluzam termon zglaszania do dzis w poludnie.

  A co do strony, od ktorej rozpoczela Pani niefortunnie znajomosc z nasza konferencja, to zostala Pani w nia wbryknieta linkiem niejako do srodka systemu – to nie jest strona glowna. Co nie zmienia faktu, ze jutro przejrze caly portal pod katem przyjaznosci jezykowej i spolecznej.

  Pozdrawiam
  Piotr Fuglewicz

  PS. Poniewaz mam bardzo zly charakter, nie moge sie powstrzymac od uwagi, ze ja osobiscie stymulowalbym wzrost spolecznosci, a nie spolecznosc do wzrostu. Rekcja tu jest oczywista, stymuluje sie biernikiem, a nie dopelniaczem.

 6. Mi pozostaje przeprosić za trudności z umieszczaniem komentarzy na blogu, przez co wpis Pana Piotra ukazal sie kilkanascie godzin po tym, jak go pragnął opublikować.

 7. Z tym że niezarejestrowani uzytkownicy nie mogą dodawać tematów i komentarzy to można jeszcze zrozumieć. W końcu jak to się mówi „Każde słowo powinno mieć swego podmiota.” 🙂 Niemniej to, że nie można ich przeglądać jest już zupełnie nieuzasadnione.