Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

24.07.2007
wtorek

W Gdańsku o kulturze 2.0 – część II

24 lipca 2007, wtorek,

Kilka tygodni temu prowadziliśmy z Mirkiem warsztaty o kulturze 2.0. W międzyczasie do sieci swoje relacje oraz materiały z prezentacji wrzucili do sieci dwaj uczestnicy.

Grzegorz Stunża, pedagog z Gdańska pracujący z nowymi mediami pisze na blogu pracownia54 między innymi:

„Jedyne czego mi zabrakło, co prawdopodobnie wynika z przedmiotu dyskusji, to próba sprecyzowania k20, znalezienia jej podstaw, np. w konkretnych ideologiach (np. filozofia GNU, kultura komunitariańska, wizje hipertekstu- Busha, Nelsona, Bernersa Lee itd.), dyskusja o wolnej kulturze, która moim zdaniem jest podstawą dla k20, a także zwrócenia uwagi na silną rolę biznesu w rozwijaniu k20”.

Grzegorz miał bardzo ciekawą prezentację o wirtualnych państwach oraz ich tworzeniu jako działalności edukacyjnej – i co lepsze wrzucił do sieci materiały do swojej prezentacji.

Swoją prezentację w postaci multimedialnej opublikował równiez Marcin Wilkowski, autor świetnego serwisu Historia i Media. W trakcie warsztatów Marcin opowiadał o tym, jak postrzeganie historii zmienia się pod wpływem mediów – i jak można to tłumaczyć pojęciami związanymi z kulturą 2.0.

„O ile nie ma sensu mocno trzymać się terminu kultura 2.0 i ograniczyć się wyłącznie do używania tego terminu jako ogólnej syntezy zmian obserwowanych na polu praw autorskich, obiegu kultury i relacji między ludźmi w Internecie, to na pewno warto dostrzegać w tym trendzie także zmiany związane z interpretowaniem, poznawaniem i tworzeniem historii”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop