Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

6.08.2007
poniedziałek

„Letné dielne”: jedźcie do Bratysławy!

6 sierpnia 2007, poniedziałek,

Od 24 sierpnia do 7 września w stolicy Słowacji podwoje otworzy „letni uniwersytet”. W ramach imprezy odbędą się wykłady, pokazy, a przede wszystkim – warsztaty medialno-artystyczne. Ich program wygląda intrygująco.

Będzie można posłuchać wykładów m.in. o historii manifestów i o wpływie różnych procesów technologicznych na środowisko, wziąć udział w licznych performance’ach i projektach artystycznych, współtworzyć pismo kulturalne, a osoby zainteresowane tworzeniem muzyki mogą poszerzyć swoją wiedzę o programach Pure Data i Lloopp. Podczas imprezy obowiązują słowacki, czeski i angielski. Szczegółowy opis poszczególnych wydarzeń znajdziecie na tej stronie. Znajdują się tam też formularze rejestracyjne dla zainteresowanych poszczególnymi projektami, a także linki do stron z niedrogimi noclegami itp. Oczywiście są też namiary na organizatorów – może chcielibyście zaproponować własny panel?

W weekend spotkałem się z organizatorami tego przedsięwzięcia – Dušanem Barokiem i Magdą Kobzovą, którzy podróżowali po Polsce chcąc się zorientować, jak w naszym kraju wyglądają działania związane z medialną edukacją artystyczną. Jak powiedzieli – na przełomie sierpnia i września do Bratysławy przyjadą wszyscy ich znajomi, którzy robią coś ciekawego. W ubiegłym roku w imprezie udział wzięło ponad sto osób, w tym na pewno nie będzie ich mniej. Warto też dodać, że w bliskiej okolicy jest jezioro, a dla uczestników przygotowywane będą tanie obiady. Woda, kawa i internet – za darmo. Załoga Kultury 2.0 planuje wybrać się do Bratysławy choćby na kilka dni. Wy też wpadnijcie. Na pewno warto.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop