Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

17.09.2007
poniedziałek

Jottit

17 września 2007, poniedziałek,

Jestem pod wrażeniem prostego (choć pozory mogą mylić) serwisu Jottit, który według informacji od autorów:

„Czyni tworzenie stron WWW równie prostym, jak wypełnianie pola tekstowego”.

Na stronie Jottit znajduje się pole tekstowe. Piszesz w nim tekst, klikasz „Create a page” i masz stronę wiki założoną w serwisie. Gdy zaczynasz edytować tę stronę, otwiera sie niemal puste okno podzielone na pół. Po lewej piszesz tekst, po drugiej widzisz go sformatowanego – jeśli znasz podstawowe znaczniki wiki, możesz natychmiast tworzyć linki, listy itp. Strony Jottit dają się prosto formatować (kolor, czcionka), awansować z tymczasowej strony z brzydkim adresem do czegoś wartościowego z adresem porządnym, lub szybciutko skasować (bo np. stworzyłaś ją tylko dlatego, że na stronie Jottit był przycisk „create” i zaświerzbił Cię palec.

Zobaczcie to najlepiej sami. Jottit cechuje lekkość i prostota, która jak sądze wynika z faktu, że przyjęto założenie, że użytkownik sporo umie – więc może się poruszać niemal intuicyjnie i chwytać w mig co jak działa, bo niejeden tego typu serwis obejrzał. (A to wszystko w czasach, gdy przeważającą większość internautów mechanizmy wiki zapewne nadal przerażają!).

Podobną lekkość odczuwam używając Garnka, nowego serwisu do umieszczania zdjęć w sieci, stworzonego przez twórcę Kurnika. Garnek jest również prosty w bardzo przyjemny sposób (choć niektórzy krytycy w prostocie Garnka widzą prostactwo).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »