Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

23.09.2007
niedziela

Meta-miejsce – przyszły YouTube świata gier?

23 września 2007, niedziela,

Weterani sektora masowych gier sieciowych stworzyli Metaplace – platformę do budowania otwartych światów online. Założenie jest proste: każdy powinien mieć możliwość stworzenia według własnych preferencji swojego miejsca w sieci. A wszystkie te miejsca powinny łatwo się ze sobą łączyć.

Na poziomie idei brzmi tyleż intrygująco, co niekonkretnie – warto więc rzucić okiem na demo. Pan na filmie to szef całego przedsięwzięcia, Raph Koster – jeden z najbardziej cenionych projektantów masowych gier sieciowych i autor słynnej „deklaracji praw graczy”. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – być może nic, a być może właśnie rodzi się odpowiednik YouTube’a w świecie gier sieciowych? Jeśli nie chcecie czekać do przyszłego roku, na stronie projektu właśnie ruszyła rekrutacja testerów.

Zainteresowani tematyką gier powinni też zajrzeć do innego „meta”-serwisu: Metanomics to blog o polityce i biznesie w wirtualnych światach. W ramach tego ambitnego projektu planowana jest seria wykładów – jeden z pierwszych poprowadzi Robert Bloomfield, który będzie mówić o potencjalnych problemach natury prawnej, które niesie ze sobą rozwój gier takich jak Second Life.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop