Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

24.10.2007
środa

Najlepsza wiadomość od miesięcy

24 października 2007, środa,

Jeden z moich ulubionych blogerów, John Naughton, pisze: „to najlepsza wiadomość, jaką mamy od miesięcy”. Przez „my” Naughton rozumie, jak sądzę, Europę – a najlepszą wiadomością jest porażka PiS w ostatnich wyborach. W zlinkowanym przez Naughtona tekście z Guardiana (zatytułowanym „Rozdzielając strasznych bliźniaków”!) czytamy:

„[…] nowe pokolenie wyborców wyraziło swoje zniecierpliwienie wobec władzy, która rozumiała rozwój Polski wyłącznie z perspektywy dwudziestowiecznej inwazji i okupacji”.

Autor pisze, że przegrała „wizja Polski jako kraju wojującego i ksenobicznego”, a górę wzięły poglądy „mniej histeryczne”.

Dlaczego o tym piszę? Staram się unikać pisania o polityce – jednocześnie wierzę, że ogólny klimat polityczny przekłada się na uczestnictwo w kulturze, o którym tutaj piszemy. Polityka prowadzona w sposób histeryczny i wojujący, stałe filtrowanie teraźniejszości przez dwudziestowieczną przeszłość to dokładne przeciwieństwo zasad, na których opiera się „kultura 2.0”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. mam jednak wrażenie, że sporo osób, zwłaszcza tych, piszących o porażce pisu, zapomina o tym, że poparła ich niemal 1/3 głosujących. a to wcale nie jest mało.

  2. …a w dodatku więcej, niż w poprzednich wyborach.