Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

20.11.2007
wtorek

Kultura 2.0 na Camerimage

20 listopada 2007, wtorek,

W przyszły piątek (30 listopada) Media Desk Polska we współpracy z Centrum Sztuki WRO organizują w ramach festiwalu Camerimage konferencję naukową na temat wpływu nowych mediów na twórczość audiowizualną, pt. „Soft Machines and the Cinematographic Imaginary. Nowe media i film”.

Razem z Mirkiem będziemy w jej ramach opowiadać o filmie i telewizji i gatunkach pokrewnych z perspektywy idei kultury 2.0. Złożyło się dość zabawnie – Mirek będzie opowiadał o „kinie pomiędzy nowymi mediami” („od Kate’s World do machinimy”), ja z kolei będę mówił o „kinie pomiędzy hitem i pirackim DivX-em” („otwarte podejścia do produkcji i dystrybucji filmowej”).

Konferencja zapowiada się ciekawie. Szczególną atrakcją będzie jak sądzę wykład Richarda Bartle nt. filmów i gier – Bartle już w latach 80-ych pracował nad protoplastą dzisiejszych MMORPGów.

Konferencja odbędzie się 30 listopada między 12.00 i 18.00 w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wstęp na konferencję wolny, wystarczy wysłać maila. Szczegóły na stronach Centrum Sztuki WRO oraz Media Desk Polska.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop