Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

22.11.2007
czwartek

Animacja przy Chłodnej 25

22 listopada 2007, czwartek,

Zapraszamy na kolejne spotkanie przy Chłodnej 25. Jego tematem będzie (jak już zapowiadaliśmy) młoda polska animacja.

spotkanie 2. animacja

Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o 19:00. W programie znajdą się projekcje filmów animowanych – pokażemy najnowszy film Wojtka Wawszczyka, 16-minutową animację „Drzazga”, łączący nowoczesną technikę komputerową z plastycznym wyrafinowaniem charakterystycznym dla prac polskiej szkoły animacji. Ale pojawią się też starsze filmy (bardzo jesteśmy ciekawi, na ile wam znane). Projekcje będą pretekstem do rozmowy o sytuacji polskiej animacji u progu obchodów jej 60-lecia. Będzie to okazja do zastanowienia się, jak dokonania z czasów PRL-u korespondują z twórczością młodych animatorów i czy jest szansa na to, by polscy twórcy mogli dotrzeć do publiczności przyzwyczajonej do wysokobudżetowych produkcji takich jak „Shrek”. Wreszcie – czy impulsem dla tworzenia nowych środowisk twórczych mogą być możliwości, jakie daje internet?

Gośćmi wieczoru będą Wojtek Wawszczyk i Marcin Giżycki. Wojtek to jedna z najbardziej obiecujących młodych twarzy polskiej animacji. Jest autorem takich filmów jak „Headless” (1999), „Mouse” (2001) czy „Pingwin” (2002), nagradzanych i wyróżnianych na festiwalach w Polsce, Austrii, Niemczech, USA i Japonii. Na swoim koncie ma także pracę przy efektach specjalnych do dużych hollywoodzkich produkcji, takich jak „Ja, robot” czy „Aeon Flux”. Jego rozmówcą będzie Marcin Giżycki, krytyk i historyk animacji, który realizuje również własne filmy dokumentalne i animowane. Opublikował m.in. „Nie tylko Disney – rzecz o filmie animowanym” i „Koniec i co dalej? Szkice o postmodernizmie, sztuce współczesnej i końcu wieku”. Opracował także wydaną przez Polskie Wydawnictwo Audiowizualne „Antologię polskiej animacji”.

Uwaga! Na uczestników spotkania będą czekały mikołajkowe niespodzianki! Być może także „barbórkowe” 🙂 Liczymy, że zjawicie się nie mniej licznie, niż na pokazie „Good Copy, Bad Copy”. Do zobaczenia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. wrrrrrr…
  Nie dałoby się zorganizować objazdowych imprez K2.0?

 2. sie już nie moge doczekać

 3. Pingback: makowski und pepe : (2-gi raz) alek tarkowski 2.0.z.(-aprasza)

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. super sprawa, będę ))

 6. Pingback: makowski und pepe : 69 ? czyli mój szczęśliwy numerek

 7. Pingback: makowski und pepe : 69 ? czyli mój szczęśliwy numerek

 8. ZAJEWIOCHA hehehehe sorry też mysle ze suuuuper sprawa bedzie