Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

28.12.2007
piątek

„My, media?” – trzecie spotkanie na Chłodnej 25

28 grudnia 2007, piątek,

Zapraszamy na kolejne – trzecie już – spotkanie przy Chłodnej 25. Jego tematem będzie dziennikarstwo obywatelskie – szczegóły poniżej.

my media

8 stycznia 2008 (wtorek) o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie pt. „My, media?”, poświęcone dziennikarstwu obywatelskiemu. Ruch ten zakłada, że amatorzy mogą dzisiaj uprawiać dziennikarstwo na równi z profesjonalistami. Jednocześnie przyjmuje się, że takie dziennikarstwo może być formą zaangażowania obywatelskiego.

Chcemy wspólnie zastanowić się, czy rzeczywiście dziennikarze-amatorzy mogą działać profesjonalnie? Czym różnią się obydwa rodzaje dziennikarstwa? Czy dziennikarstwo oddolne rzeczywiście realizuje misję publiczną? Czy korzeni takiego dziennikarstwa można szukać w drugim obiegu prasowym z czasów komunizmu?

Gośćmi spotkania będą: Gosia i Szczym z kolektywu Indymedia Polska, Oliwia Piotrowska (dziennikarka obywatelska, MM Moje Miasto), Edwin Bendyk (dziennikarz Polityki oraz bloger), Igor Janke (dziennikarz „Rzeczypospolitej” oraz twórca serwisu Salon24) oraz Paweł Nowacki (redaktor naczelny Wiadomości24).

Spotkanie odbędzie się tym razem w nieco innym miejscu: położonej tuż obok klubokawiarni na Chłodnej starej drukarni. Drukarnia ta mieści się na Ogrodowej 31/35, na rogu z Żelazną, a więc 3 minuty spacerem od Chłodnej 25. Jest doskonałym miejscem na rozmowę o prasie i dziennikarstwie – a dzięki większej sali nie będzie żadnych kłopotów z miejscem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
  1. Pingback: WEBLO.pl

  2. Zmontowalibyście jakieś podcasty, choćby audio z tych spotkań. Ja wiem, że Warszawa DC to centrum wszechświata, ale … peryferia też istnieją. 😉

  3. Zagranica istnieje także…

  4. Reklama
    Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
    Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
  5. Tu jest próbka prawdziwego dziennikarstwa obywatelskiego. Można ją zresztą upowszechniać w innych miastach. Zobacz: http://newsbar.pl

  6. Niedawno dowiedziałem się nieoficjalnie, że portal wiadomości24.pl wprowadza w przyszłym tygodniu możliwość publikowanie materiałów na licencjach CC. Prawdopodobnie więcej o tym dowiedzą się właśnie uczestnicy wtorkowego spotkania.