Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

2.01.2008
środa

2007 International Privacy Ranking: w Polsce nie chroni się prywatności

2 stycznia 2008, środa,

Mirek właśnie pisał o badaniu pokazującym krytyczny stosunek naukowców do stanu nauki w Polsce. Pora na kolejne złe wieści. Privacy International (brytyjski watchdog śledzący kwestie związane z rządowym i korporacyjnym nadzorem bądź naruszeniami prywatności) opublikował International Privacy Ranking 2007.

Polska nie wypada w nich pomyślnie – jest jednym z krajów, w których zachodzi „systemowa niezdolność zapewnienia zabezpieczeń”. Nasz wynik pogorszył się w stosunku do zeszłego roku, szczególnie źle wygląda kwestia retencji danych i przechwytywania („podsłuchiwania”) komunikatów, a w kategorii „karty identyfikacyjne i biometryka” Polska została zaliczona do czołówki, jeśli chodzi o złe praktyki.

Pocieszeniem, ale marnym, jest fakt, że bardzo nie odstajemy – według twórców raportu żaden kraj z przeanalizowanych 70. nie chroni w odpowiedni sposób prywatności swoich obywateli.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop