Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

14.01.2008
poniedziałek

Święto domeny publicznej

14 stycznia 2008, poniedziałek,

Na prośbę Jarosława Lipszyca wklejam zaproszenie na spotkanie, które odbędzie się w środę w Warszawie. Zapowiada się sympatyczna impreza, a przy tym będzie można porozmawiać o prawach autorskich z przedstawicielem Ministerstwa Kultury.

Zapraszam wszystkich serdecznie w najbliższą środę o godz. 12 do Sali Darczyńców w Bibliotece Narodowej. Będziemy tam świętować przejście utworów Bolesława Leśmiana i innych pisarzy zmarłych w 1937 roku do domeny publicznej.

Imprezę organizują Wolne Lektury i Cyfrowa Biblioteka Polona. W programie szampan, ciastka od Bliklego, uwalnianie książek Leśmiana oraz oczywiście dyskusja o roli domeny publicznej i przyszłości bibliotek cyfrowych z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Kultury (p. dyr. Cicha) i cyfrowych bibliotekarzy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Mirku, zapomniałeś o podaniu dokładnego adresu tego spotkania, a chętnym spoza Warszawy chyba by się przydał 😀

    Cytata za blogiem Wolne Podręczniki:

    Dzień Radości Wolnych Lektur odbędzie się w środę 16 stycznia o godz. 12.00, w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213, Warszawa).

    Prywatnie mogę tylko wyrazić żal, że takie spotkanie jest w środku dnia, gdy nie każdy może się wyrwać z pracy. Z drugiej strony przynajmniej osoby spoza Warszawy mają szansę w nim uczestniczyć.

  2. Dzięki za uzupełnienie!