Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

22.01.2008
wtorek

History Carnival po polsku

22 stycznia 2008, wtorek,

Marcin Wilkowski z zaprzyjaźnionego bloga Historia i Media przesłał mi informacje o kolejnej odsłonie projektu History Carnival, w ramach którego od 2005 roku wiedza historyczna jest promowana poprzez comiesięczny przegląd najciekawszych blogów poświęconych tej tematyce. Tym razem projekt po raz pierwszy organizowany jest poza blogosferą angielskojęzyczną – a gospodarzem jest właśnie blog Historia i Media.

History Carnival to comiesięczny przegląd tematów historycznych, które pojawiają się na blogach. Biorą w nim udział nie tylko blogerzy pasjonujący się historią, ale także nauczyciele, studenci, profesjonalni historycy czy pracownicy naukowi wyższych uczelni. Za pomocą specjalnego formularza lub mailowo zgłaszają oni wybrane ze swoich blogów posty, które podczas finału każdej odsłony są wspólnie prezentowane. Umożliwia to nie tylko promocję własnego bloga, ale także zainicjowanie interesującej dyskusji lub poznanie zupełnie nowych tematów lub faktów historycznych.

Wpisy można zgłaszać w serwisie History Carnival, a więcej informacji znajduje się tutaj.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop