Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

24.02.2008
niedziela

„Kultura i Historia” o grach

24 lutego 2008, niedziela,

Nowe wydanie internetowego pisma naukowego „Kultura i Historia” w całości poświęcone jest ludologii, czyli nowej dziedzinie poświęconej badaniu gier.

W nowym numerze możecie przeczytać m.in. tłumaczenia artykułów czołowych badaczy gier (szczególnie polecam tekst Jespera Juula) i prace rodzimych ludologów, jest też zapis rozmowy, jaką wspólnie z Alkiem przeprowadziliśmy z Richardem Bartle, twórcą pierwszej w historii gry MUD (z MUD-ów wyrosły dzisiejsze masowe gry sieciowe, takie jak World of Warcraft). Wszystko jest solidnie zredagowane, po polsku i za darmo w sieci – czego chcieć więcej? Myślę, że to spora gratka nie tylko dla osób, które zajmują się grami na poważnie, ale też dla wszystkich, których po prostu interesują nowe media.

A przy okazji – skoro już o grach – w San Francisco właśnie zakończyła się Game Developers Conference, po której jak zwykle w sieci pojawiło się tyle ciekawych materiałów, że osoby interesujące się grami będą miały co przeglądać przez kilka najbliższych tygodni. Także w sferze namysłu teoretycznego, o czym możecie przeczytać na blogu Altergranie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop