Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

30.05.2008
piątek

Kultura 2.0, spotkanie 7. – „Kultura versus kultura”

30 maja 2008, piątek,

Kultura 2.0, spotkanie 7. - ?Kultura versus kultura?

10 czerwca w Starej Drukarni na rogu Ogrodowej i Żelaznej odbędzie się, ostatnie w tym roku akademickim, spotkanie z cyklu „Kultura 2.0”. Serię siedmiu spotkań zwieńczy dyskusja o kondycji kultury w Polsce. Pretekstem do dyskusji jest niedawna publikacja wyników dorocznych badań o uczestnictwie w kulturze oraz zmiany mechanizmów finansowania przez Ministerstwo Kultury.

Zależy nam na skonfrontowaniu tradycyjnie pojmowanej kultury i typowych dla niej form z kulturą nową – opartą o nowe media i w dużej mierze oddolną. Czy malejące zainteresowanie tradycyjnymi formami kulturowymi – takimi jak czytanie książek bądź chodzenie do teatru – jest problemem? Czy korzystanie z internetu może być wartościową formą uczestnictwa w kulturze? Czy państwo powinno finansować formy kultury 2.0?

Do dyskusji zaprosiliśmy prof. Wojciecha Bursztę (antropolog, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Michała Merczyńskiego (menedżer kultury, dyrektor PWA), Bartka Chacińskiego (dziennikarz „Przekroju”) oraz Grzegorza Lewandowskiego (animator kultury, Klubokawiarnia Chłodna 25 w Warszawie).

Spotkania „Kultura 2.0” prowadzą Mirek Filiciak i Alek Tarkowski we współpracy z Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym (http://pwa.gov.pl). Mirek Filiciak jest medioznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Alek Tarkowski jest socjologiem pracującym w ICM UW, gdzie koordynuje projekt Creative Commons Polska. Razem piszą bloga „Kultura 2.0” (http://kultura20.blog.polityka.pl)

Kiedy:
10 czerwca 2008, godz. 19.00

Gdzie:
Stara Drukarnia przy ul. Ogrodowej 31/35 (róg Żelaznej), w pobliżu Klubokawiarni Chłodna 25, w Warszawie

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. i trzeba było to dolnie na plakacie napisać Qltvra…;-)

  2. dolne” oczywiście… ech ta Sieć; nic Kultury…;-)