Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

15.07.2008
wtorek

Zaproszenie: badanie Flickr / CC

15 lipca 2008, wtorek,

W ramach badania wykorzystania licencji Creative Commons w serwisie fotograficznym Flickr prowadzę niewielkie badanie sondażowe wśród użytkowników tego serwisu. Na razie udało mi się zebrać sporo odpowiedzi dzięki reklamie na Boing Boingu – ale są to odpowiedzi użytkowników angielskojęzycznych.

Zależy mi na porównaniu ich z użytkownikami polskimi. Ankieta jest bardzo krótka – więc jeśli macie kilka minut i korzystaliście choć raz z serwisu Flickr, będę wdzięczny za jej wypełnienie. Znajdziecie ją tutaj.

Wyniki badań pomogą lepiej zrozumieć, czemu służą licencje Creative Commons (szczególnie w przypadku udostępniania i korzystania z fotografii). Będę je prezentował podczas zbliżającego się warsztatu badawczego poświęconego wolnej kulturze, który odbędzie się w ramach tegorocznego zjazdu iSummit. Z czasem – przynajmniej część z nich – pojawią się w sieci.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
  1. mozna prosic o jakies staty w zwiazku z ‚reklama na boing boing’?

  2. W ostatnim czasie zauważyłem – z radością – wyraźnie zwiększającą się liczbę zdjęć udostępnianych na licencjach CC na Flickr!

  3. @chlitto
    nie rozumiem?

  4. @Alek: ile wejsc na strone dal wpis na BB:)

  5. Alku, na pytanie, czy robię zdjęcia odpowiedziałam, że nie i nie mogłam przejść dalej bez wypełnienia kolejnego pytania – jak często robię zdjęcia (gdzie nie ma odpowiedzi „nigdy”). Następnie wystąpił nieznany błąd i tyle było mojego wypełniania ankiety…