Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

4.08.2008
poniedziałek

„Nasza muzyka, nasza sprawa” – spotkanie w ramach OFF Festiwal

4 sierpnia 2008, poniedziałek,

[Wydarzyła mi się właśnie dziwna przygoda – WordPress podłożył nowy wpis (o dyskusji nt. nowelizacji prawa autorskiego) w miejsce wpisu o OFF festiwalu – zachowując komentarze do tego pierwszego! Dziwna sprawa, mam wrażenie, że winny jest Firefox 3 i jego opcja zachowywania stron przy zamykaniu programu. Co dziwniejsze, Google wyszukuje stary wpis, ale nie posiada jej kopii. Liczyłem na archive.org, ale ich pająk aż tak szybko najwyraźniej nie działa. Więc jeszcze raz:]

W ten weekend odbędzie się w Mysłowicach festiwal OFF – „najważniejszy w Polsce festiwalu muzyki alternatywnej”, stworzony przez Artura Rojka.

Festiwal zapowiada się nieźle, ja sam cieszę się na Izrael oraz British Sea Power – ale wspominam o nim, by zaprosić Was na imprezę towarzyszącą – spotkanie zatytułowane „Nasza muzyka, nasza sprawa”, dotyczące stanu i przemian świata muzyki, w którym weźmiemy udział Mirek i ja. Spotkanie jest dwuczęściowe:

Warsztaty będą podzielone na dwie części, każda potrwa półtorej godziny. Pierwsza skupi się na dzisiejszej kondycji prawa autorskiego w Polsce (pojawią się: medioznawca Mirosław Filiciak i socjolog nowych mediów Alek Tarkowski oraz Krzysztof Franek – pomysłodawca serwisu muzycznego MegaTotal.pl). Druga część poświęcona będzie dziennikarstwu muzycznemu i sposobach przedstawiania muzyki w mediach ? udział zapowiedzieli: Leszek Możdżer, Artur Rojek, dziennikarz Piotr Kowalczyk i Jarosław Szubrycht (Content Manager MySpace Polska).

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia, w sali Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach w godzinach 16:00 – 19:30.

Cieszę się, że twórcy festiwalu chcą nie tylko grać muzykę, ale także o niej rozmawiać. Jednocześnie mam nadzieje, że może uda się wciągnąć do dyskusji muzyków (skoro będą już na miejscu) – osoby teoretycznie najbardziej zainteresowane, a w praktyce niechętnie rozmawiające o tym, co dzieje się z muzyką.

Jeśli wybieracie się na festiwal lub jesteście w okolicach Mysłowic – serdecznie zapraszam. Jeśli do tego macie coś wspólnego z muzyką – zapraszam podwójnie. Jak dobrze pójdzie uda nam się może przepytać Artura Rojka lub Leszka Możdżera, kiedy pójdą w ślady Radiohead czy NIN.

Na marginesie – festiwal jest całkiem dobrze „usieciowiony 2.0”: jest obecny na Youtube, Myspace czy Last.fm (i pewnie gdzieś jeszcze). Do tego należy dodać masę treści oddolnych – wystarczy poszukać na Youtube hasła „off festiwal”, by zobaczyć proporcje materiałów oficjalnych i amatorskich. Z tego powodu proponowałbym za rok wykonać kolejny krok – np. stworzyć portal, na którym widzowie mogliby dzielić się klipami; albo udostępniać część nagrań live w sieci; lub wreszcie zezwolić na bootlegging.

Możliwości jest wiele, żeby stworzyć najważniejszy w Polsce festiwal muzyki alternatywnej, wykorzystujące dostępne dla muzyki alternatywy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. W niedzielę? Kurcze, planowałem powrót w niedzielną noc. Bo na ostatnim, tym kościelnym i osobnym, koncercie nie zostaję. Ech.

 2. W niedzielną noc czyli w sobotnią. ;> Znaczy po ostatnich sobotnich koncertach, że pozwolę sobie doprecyzować.

 3. Ha. Wreszcie gdzieś blisko 🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @marceli
  miło byłoby się wreszcie poznać!

 6. Zasygnalizuję swoją obecność. Jak będzie gdzieś na sali grupa kolesi z transparentem rapidshare uber alles, to znaczy, że jestem 🙂

 7. Sorry, kręgosłup nie wytrzymał, niestety. Mam nadzieję, że jakaś relacja wnet sie pojawi.