Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

13.01.2009
wtorek

Jak oglądacie seriale?

13 stycznia 2009, wtorek,

Za niespełna 2 m-ce konferencja o serialach, którą już kiedyś anonsowałem na blogu. W badaniu ilościowym fenomenu oglądania seriali „poza telewizją” pomaga nam Gazeta.pl, ale nie chcemy pomijać badań etnograficznych – i tu mam prośbę do Was…

Obejrzyjcie ten 4-minutowy film – może macie coś do powiedzenia na prezentowany temat i nakręcicie odpowiedź? Polska humanistyka będzie Wam wdzięczna 🙂 I koniecznie wyślijcie linka znajomym!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. Pierwsze pytanie i moja odpowiedź: NIE!
  Warto to filmować? 😉

 2. Mój dzisiejszy plan powiódł się tylko połowicznie, to znaczy, zamiast szóstki w totolotka trafiłam trójkę, w związku z czym zamiar wytworzenia video response’a muszę odłożyć (za) daleko w czasie.
  Pomysł jest jednak bardzo inspirujący i jako serialowi wyjadacze wrócimy do niego w którymś z następnych wcieleń (np. jako lepiej wyekwipowani serialowi wyjadacze).

 3. @Jurgi: jeśli dodasz jakieś uzasadnienie, to jak najbardziej 🙂

  @Gosia: bez przesady, ja wiem, że nie każdy ma kamerę (też nie mam, pożyczyłem), ale biorąc pod uwagę że przy kompresji na YT jakość i tak mocno spada, wystarczy w zupełności aparat cyfrowy, kamera w laptopie albo komórka. żeby wyekwipować się w tę ostatnią wystarczy nawet trójka…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Jak dla YT to jakość nagrań z najtańszego aparatu cyfrowego i tak jest kilka razy za dobra i dużo lepsza niż TV czy VHS. Może poza dźwiękiem. 😀 Proszę: http://www.youtube.com/user/wysmiewisko — większość to filmiki kręcone aparacikiem za 400 zł. Oryginalnie są oczywiście w dużo lepszej jakości, 640×480 px.
  Jak wymyślę jakieś uzasadnienie i się ogolę, to się może nakręcę. 😀

 6. 3:40 – Pani bardzo hot 😛

 7. Jestem perfekcjonistką 🙂

 8. Oglądam seriale które chcę, kiedy chcę (a może raczej: mogę) i zawsze tylko wtedy, jeśli serial się skończył.

  Nie lubię czekać i nie mam czasu na planowanie cotygodniowych jednoodcinkowych sesji.

 9. Kilka pytań:
  1. Czy rozmawiamy o wszystkich serialach, które oglądałam w życiu, czy tylko w ostatnim okresie?
  2. Niezależnie ile serialu obejrzałam? Zakładam, że 1-2 odcinki z 60 odcinkowego serialu raczej nie, ale czy muszą być mniej więcej wszystkie, czy wystarczy trochę?
  3. Czy seriale animowane wchodzą w grę? czy muszą spełniać jakieś warunki?
  4. Czy rozróżniamy tv series od serialu? A mini-seriale? Rozumiem, że filmy 2-3 częściowe się nie liczą, ale co np. z Wiedźminem czy Ogniem i mieczem – tego było trochę więcej odcinków.

  Czekam na odpowiedź, ponieważ ta wiedza przyda mi się przy kręceniu filmiku.
  Skoro „polska humanistyka będzie Wam (mi) wdzięczna”… 😉

 10. Niczego nie narzucamy (bo i nie możemy), ale postaram się doprecyzować to, co nas interesuje.

  Przedmiotem konferencji będą głównie nowe amerykańskie serie telewizyjne (m.in. „Lost”, „Prison Break”, „Dexter”, „Desperate Housewives”), w tym animowane („South Park”, „Family Guy”), oglądane w telewizji, ale i ściągane z internetu. Chcemy zwrócić uwagę z jednej strony na ewolucję seriali, ale równocześnie na zmianę w sposobie korzystania z treści telewizyjnych.

  We wstępnej rundzie badania, jakie na użytek konferencji robimy z portalem Gazeta.pl w wypowiedziach ankietowanych pojawiały się m.in. stwierdzenia, że oglądanie seriali na zasadzie „na kolejny odcinek czekam tydzień” jest „nienaturalne” – co jest o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno to oglądanie raz na tydzień można było uznać za jedną z podstawowych spraw związanych z serialami. Dlatego kluczowe pytanie brzmi nie co, ale jak oglądacie, ze szczególnym wyczuleniem na oglądanie bez telewizorów 🙂

 11. oui. Filmik w produkcji. Będzie za kilka dni. Dziękuję za szybką odpowiedź.

 12. Dopiero doczytałem i doobejrzałem 😉 Zagoniony jestem, ale może w okolicach czwartku podeślę wypowiedź wideo.

  Pozdrawiam