Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

9.02.2009
poniedziałek

„Kultura Popularna” poszukuje tekstów

9 lutego 2009, poniedziałek,

Poniżej „call for papers” rozsyłane przez redakcję kwartalnika „Kultura Popularna” – może ktoś z czytelników bloga będzie zainteresowany współpracą z pismem?

Szanowni Państwi,
Kwartalnik naukowy „Kultura Popularna” szuka tekstów i propozycji tekstów do numerów, które ukażą się w 2009 roku.

Zgodnie z interdyscyplinarnym profilem pisma interesują nas teksty reprezentujące lub łączące różne dyscypliny – medioznawstwo, kulturoznawstwo, socjologia, antropologia, filozofia, historia, psychologia społeczna czy dziennikarstwo – i wywodzące się z różnych orientacji teoretycznych, krytycznych i politycznych.

Szukamy tekstów łączących spostrzegawczość z teoretyczną wyobraźnią; wrażliwych na to, jak przemiany współczesnego świata przejawiają się w życiu codziennym, i wiążących potoczne doświadczenie z naukową refleksją. Opublikujemy teksty wyróżniające się jednocześnie głębią naukowej analizy oraz odwagą zmierzenia się z tym, co tu i teraz.

„Kultura Popularna” analizuje codzienność. Szukamy świeżych perspektyw rozumienia współczesności. Obserwujemy praktyki życia codziennego w dobie nowych technologii komunikowania i globalnych powiązań.

W najbliższych numerach pisać będziemy między innymi o wizualności, kulturze terapeutycznej, sferze publicznej oraz społecznej władzy sondaży i statystyk.

Więcej informacji: popkult(at)swps.edu.pl

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop