Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

13.03.2009
piątek

Thru-you (dowodzi, że remiks jest wiecznie młody)

13 marca 2009, piątek,

http://thru-you.com/#/ to projekt na tyle niesamowity, że wyskoczył z listy linków w poprzednim wpisie i zasłużył na swój własny.

Thru you to projekt niejakiego Kutimana, który wynajduje na Youtube klipy z osobami grającymi na instrumentach i traktuje je jako pojedyncze ścieżki dźwiękowe / sample do miksowanych przez siebie utworów. Żeby było jeszcze bardziej niesamowicie, Kutiman montuje też znalezione klipy w efektowne teledyski.

Oto próbka:

Proponuję jednak odwiedzić oryginalną stronę, która z prawdziwego Youtube’a pobiera klipy – i umieszcza je na remiksie interfejsu Youtube, zapewne autorstwa także Kutimana.

Gdzieś w tyle głowy należy pamiętać o prawach autorskich. To co robi Kutiman jest formalnie rzecz biorąc nielegalne – na szczęście Youtube eksperymentuje ze wprowadzeniem licencji Creative Commons. Na razie Kutiman może tylko stwierdzić, że miksuje muzykę i wideo z miłością i szacunkiem i chętnie usunie treść, jeśli ktoś sobie tak życzy.

*

Samo Youtube ma projekt nieco podobny: orkiestra symfoniczna Youtube została skompletowana na podstawie nagrań wgranych do serwisu przez muzyków klasycznych – którzy teraz spotkają się, żeby razem grać. (A tymczasem Kutiman może się zabrać za remiksowanie ich zgłoszeń).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »