Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

9.04.2009
czwartek

Konferencja sejmowa „Otwarte zasoby edukacyjne w Polsce”, 23 kwietnia 2009

9 kwietnia 2009, czwartek,

23 kwietnia odbędzie się w Warszawie konferencja „Otwarte zasoby edukacyjne w Polsce„, organizowana w Sejmie RP, pod patronatem Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, przez koalicję KOED (której członkiem-założycielem jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania, będące również partnerem instytucjonalnym Creative Commons Polska – a w której Radzie zasiadam).

Celem konferencji jest przybliżenie polskim parlamentarzystom (i nie tylko) modelu otwartej edukacji oraz otwartych materiałów edukacyjnych, stosowanych na wszystkich szczeblach nauczania. W jej ramach zostaną zaprezentowane dotychczasowe osiągnięcia w zakresie budowania takich zasobów nie tylko w kraju ale i Europie oraz przedstawione wyzwania i założenia polityki wspierającej otwartą edukację.

Prelegentami będą m.in. prof. Richard Baraniuk prowadzący w USA projekt Connexions, Susan d’Antoni zajmująca się otwartą edukacją w UNESCO, dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski, prof. Marek Niezgódka z ICM UW, przedstawiciele instytucji współtworzących KOED oraz przedstawiciele ministerstw.

Więcej informacji o konferencji na stronie KOED.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Udział jest bezpłatny, ale w związku z procedurami bezpieczeństwa niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału (imię, nazwisko, instytucja, stanowisko) na adres konferencja@koed.org.pl w terminie do 15 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Szkoda, że nie mam bliżej. Ale czekam na relacje i efekty. I info, ilu posłów temat zainteresował, bo obawiam się, że wielu ich nie będzie. O, będzie można dostać listę tych, którzy byli i nie byli? Chętnie zadam niewygodne pytania naszym lokalnym parlamentarzystom. >:P

  2. osobiscie widzialem posłow A. Celinskiego i Borowskiego