Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

24.04.2009
piątek

Konferencja o otwartej nauce, 5 maja 2009

24 kwietnia 2009, piątek,

Za niecałe dwa tygodnie organizujemy w ICM UW, w którym pracuję, konferencję „Otwarta nauka w Polsce”. Chcemy zaprezentowac calokształt kwestii związanych z otwartą nauką, takich jak ruch Open Access, ruch Access to Knowledge (A2K), wolny dostęp do danych naukowych, ruch otwartej edukacji czy nowe modele otwartej współpracy naukowej. Zależy nam też na rozpoczęciu dyskusji na temat wdrażania tych modeli w Polsce – okazaja jest dobra, trwa reforma systemu nauki.

Wśród prelegentów mamy Ahrasha Bissella, szefa Creative Commons Learn, który opowie o szkolnictwie wyższym; Ignasiego Juan i Labastida z Uniwersytetu w Barcelonie, które opowie o tamtejszych działaniach na rzecz Open Access; Pawła Szczęsnego – polskiego biologa promującego „Naukę 2.0”; Prof. Marka Niezgódkę, który opowie o stanie otwartości w Polsce, oraz Jana Kozłowskiego, który opowie o alternatywnych modelach peer review. Ja sam będę mówił o licencjonowaniu treści naukowych.

Konferencję zakończy debata z udziałem prelegentów oraz Krzysztofa Guldę i Juliusza Brauna, dyrektorów departamentów strategicznych odpowiednio w MNiSW i MKiDN – którą poprowadzi Edwin Bendyk. (Ten news zresztą bardziej pasuje do jego Makroskopu, niż tego bloga).

Więcej informacji o konferencji i pełen program znajduje się tutaj, serdecznie zapraszam.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Chciałbym udostępnić swoją książkę w systemie otworzksiazke.pl (http://www.programowanieobiektowe.pl/pascal_ksiazka.php). Niestety nigdzie nie ma informacji jak się z Wami skontaktować. Proszę o maila