Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

7.10.2009
środa

Konsultacje unijnej strategii post-i2010

7 października 2009, środa,

Unia Europejska pracuje obecnie nad nową strategią rozwoju społeczeństwa informacyjnego na lata 2010-2015. W ramach prac prowadzi konsultacje społeczne, których wyniki zostaną uwzględnione podczas formułowania nowej strategii.

Co ciekawe w konsultacjach może wziąć udział każdy, także osoby prywatne. Kwestionariusz wypełnia się online, jest on dostępny po polsku i nie ma obowiązku wypełniać go w całości. Jednym słowem trudno znaleźć wymówkę, by nie wziąć w konsultacjach udziału – a czasu zostało mało, bo tylko do 9 października. Czytelnikom tego bloga polecam przyjrzenie się części szóstej, dotyczącej wspierania kreatywności.

Link do ankiety znajduje się na stronie konsultacji.

Może uda się powtórzyć sukces, jakim były kanadyjskie konsultacje reformy systemu prawa autorskiego – które pokazały, że większość społeczeństwa opowiada się za umiarkowanym i sprawiedliwym systemem, a nie wprowadzaniem obostrzeń.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Link do ankiety coś nie tego… Widzę kilometrową listę ankiet i nie wiem, która.

  2. @jurgi
    rzeczywiście, tam działa jakiś skrypt, który przekierowuje do odpowiedniej ankiety tylko gdy link prowadzi ze strony konsultacji. poprawiłem link, a w ankietę musisz sam kliknąć na stronie konsultacji.

  3. Done. Uf, dużo tego było.
    Miałem drobne zastrzeżenia do polskiego tłumaczenia, ale zdecydowanie przyspieszyło to wypełnianie ankiety.

  4. Zupełnie nie związane z tematem tego wpisu – ale chyba powinno to zaciekawić szanownych autorów: http://www.report.knightcomm.org/