Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

2.04.2010
piątek

Kultura i rozwój

2 kwietnia 2010, piątek,

We wtorek w Collegium Civitas odbyło się seminarium inaugurujące cykl „Kultura i rozwój”. Temat spotkania brzmiał „Muzea i (czy) stadiony?” i wzbudził ogromne emocje.

Spotkanie było w pewnym sensie „powtórką” z Kongresu Kultury – po raz kolejny ujawniło napięcia (i brak wspólnego języka) na linii politycy – ludzie kultury – biznes. Wydaje mi się, że jest to obecnie jeden z głównych problemów debat toczących się wokół kultury – brak realnego dialogu, totalne rozmijanie się argumentów, tkwienie każdej z biorących udziału w dyskusji grup w odrębnym paradygmacie. Świetnie, że Narodowe Centrum Kultury wspólnie z Ośrodkiem Badań nad Przyszłością pochylają się nad tym tematem – pozostaje trzymać kciuki za powodzenie tego cyklu, a więc nie tylko niezbyt radosne diagnozy, ale też wypracowanie pomysłów na przełamanie tego impasu.

Materiały ze spotkania, jak i informacje o całym cyklu, znajdziecie na blogu prowadzonego przez Edwina Bendyka Ośrodka Badań nad Przyszłością. Kolejne spotkanie będzie poświęcone roli instytucji kultury w świecie zmienionym przez media cyfrowe.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. O ile pamiętam, miałem na skrzynce zaproszenie na to spotkanie. Generalnie jako wydarzenia takie spotkania są ciekawe, ale dużo się o tym mówi, piszę, a jak my z kulturalnie.waw.pl ( bo stamtąd jestem ) szukamy pomocy u np. władz miasta to nikt się nami nie chce zainteresować.