Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

6.06.2010
niedziela

Wakacyjny obóz kultury 2.0

6 czerwca 2010, niedziela,

Wszystkich czytelników bloga zapraszamy do udziału w MediaLabie Chrzelice, organizowanym przez nas wspólnie z Fundacją Ortus w dniach 12-16 sierpnia 2010 roku we wsi Chrzelice pod Opolem.

Formuła obozu odwołuje się do idei medialabu: instytucji (często niezależnej) umożliwiającej wspólne uczenie się i pracę osób o różnych umiejętnościach (informatycy, projektanci, artyści, użytkownicy), nad projektami wykorzystującymi nowe media i technologie.

Celem głównym projektu jest wspólne uczenie się i rozwój poprzez nowatorskie wykorzystanie mediów cyfrowych oraz otwartych modeli współpracy i współtworzenia. Chcemy połączyć działania związane z najnowszymi trendami z obszaru kultury i technologii z tradycyjną ideą majsterkowania i warsztatów twórczych. Prowadzący warsztaty pokażą, jak wykorzystywać uniwersalne narzędzia w skali lokalnej.

W planie obozu znajdują się m.in. warsztaty digitalizacji dziedzictwa, nauka tworzenia muzycznych instalacji interaktywnych w PureData z Pawłem Janickim z WRO, warsztaty audiowizualne prowadzone przez ludzi z KitchenBudapest oraz projektowanie i budowa urządzeń elektronicznych w oparciu o platformę Arduino, prowadzone przez Tinker.it.

Szczegółowe informacje o obozie, planowanych warsztatach i prowadzących znajdziecie na stronie http://www.obozkultury20.artklaster.pl/.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 czerwca – wejdźcie więc szybko na stronę obozu, ściągnijcie formularz zgłoszeniowy i wyślijcie na adres oboz.kultury20@gmail.com. Być może spotkamy się w Chrzelicach!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. plany, plany plany i permanentne kolizje. Miejscowość mam na wyciągnięcie ręki. Idea zacna. tylko kalendarz nie ten. 🙁