Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

8.10.2010
piątek

Witamy Pana Generatora

8 października 2010, piątek,

Nasz obóz medialabowy w Chrzelicach był jednym z tych wydarzeń, po których nie ma od razu jasnych planów, co się dalej wydarzy. Ale wiadomo dobrze, że coś się zdarzy – bo doszło do intensywnej wymiany pomysłów i numerów telefonów.

Teraz z radością widzę, że pojawiają się pierwsze, dalsze efekty obozu – trzech uczestników postanowiło dalej działać jako grupa PanGenerator (do znalezienia także na FB, gdzie obecnie są bardziej aktywni).

W najnowszym numerze Notesu na 6 tygodni jest wywiad z nimi, w którym w pewnym momencie mówią coś, co dało mi dużo do myślenia:

Jestem przekonany, że dopiero ludzie z rocznika 80., którzy są w 100% ?digital natives?, a w których ręce trafi bardzo tania i dostępna technologia ? mówię tu o takich platformach jak Arduino, Processing etc. ? wytworzą odpowiednią masę krytyczną i rozwiną ten obszar działań twórczych w Polsce [chodzi o sztukę nowych mediów w pełnym sensie tego zwrotu – AT].

Polecam cały wywiad. A w listopadzie, w trakcie kolejnej odsłony konferencji „Kultura 2.0”, odbędzie się szereg działań medialabowych, także z udziałem PanGeneratora. Szczegóły, oficjalnie, mam nadzieję, wkrótce.

*

Wojciech Morawiecki, który także był w Chrzelicach, wydał jako WO płytę Format Survivors w netlabelu 3Loop Records. Ambitna muzyka 8-bitowa, polecam.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. 🙂 tylko mała errata w kwestii nazewnictwa…
    nazwy panGenerator raczej nie odmieniamy, „pan” jest tu raczej w znaczeniu „wszech”, pewna dwuznaczność „pan” jest tu zmierzona ale jest jedynie dodatkiem 🙂