Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

12.05.2011
czwartek

Transgresje zmysłów (i nie tylko)

12 maja 2011, czwartek,

W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Marshalla McLuhana, 20 i 21 maja w Katowicach odbędzie się organizowana przez Instytut Mediów konferencja „Transgresje zmysłów. Kultura, technologia i technoumysł”. Lista gości imponująca – głos zabiorą m.in. Derrick de Kerckhove, David Weinberger i Paul Levinson. Polecam – więcej informacji wklejam poniżej. Przy okazji zapraszam też na dyskusję „Czytam więc jestem. Kultura otwartego społeczeństwa informacyjnego„, jutro w Warszawie.

###

Konferencja „Transgresje zmysłów. Kultura, technologia i technoumysł” organizowana jest w ramach światowych obchodów setnej rocznicy urodzin Marshalla McLuhana, jednego z najważniejszych badaczy mediów XX wieku. Konferencja jest okazją do spotkania ze światową czołówką medioznawców i filozofów mediów, badaczy i dziennikarzy zajmujących się cyberkulturą oraz cyberartystów. Goście z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Europy poprowadzą prelekcje i wezmą udział w otwartych panelach dyskusyjnych. Odpowiedzą na pytania dotyczące przemian mediów społecznościowych, pojawiania się nowych technologii i sposobów komunikacji oraz rozwoju cybersztuki i technoumysłu.

W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie performance Maurice’a Benayouna, który po raz pierwszy w Polsce pokaże pracę „Emotion Forecast”. W ramach spotkania przeprowadzone zostaną warsztaty oraz prezentacja projektów studentów ASP w Katowicach „Hommage  McLuhan”, a także spotkania dyskusyjne ad hoc – McLuhan Unconferences. Wszystkie wydarzenia tłumaczone będą symultanicznie.

Gośćmi konferencji „Transgresje zmysłów” są: Derrick de Kerckhove (CA/IT), Maurice Benayoun (FR), Mark Federman (CA), Paul Hoffert (CA), Paul Levinson (USA), Maria Pia Rossignaud (IT), David Weinberger (USA).

Organizatorzy: Instytut Mediów w Katowicach i Biuro ESK 2016 Katowice – Miasto Ogrodów oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Konferencja jest częścią sieci światowych obchodów setnej rocznicy urodzin Marshalla McLuhana pod patronatem McLuhan Estate, a także projektu McLuhan in Europe 2011, realizowanego przez Transmediale pod patronatem Ambasady Kanady w Berlinie.

Zapraszamy! http://www.cybergarden.eu/

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. to interesujace, zaluje ze nie moge bede mogl przyjechac.
    Interesujace z wielu wzgledow, nie tylko poprzez slowo mowione, ale i rowniez ze wzgledu na mozliwosc przygladniecia sie grupe ludzi, jak to co robia zmienia ich sposob spojrzenia na swiat.

    Pozdrawiam
    Jacek z Viessmann