Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości Kultura 2.0 - Cyfrowy wymiar przyszłości

4.03.2012
niedziela

Zhakować kulturę – rusza cykl w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

4 marca 2012, niedziela,

Razem z Alkiem zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w serii spotkań, które poprowadzimy w siedzibie MSN. Najbliższe już we wtorek, 6 marca, o godz. 18:00.

Pomysł na cykl jest następujący: chcemy zastanowić się, na ile wypracowane w sieci modele tworzenia i dzielenia się treściami kultury, ale też po prostu modele współpracy, dają się przenieść na poziom polityki kulturalnej i działań instytucjonalnych. Nowe technologie i ich użytkownicy ?zhakowali? kulturę, marginalizując rolę tradycyjnych instytucji kultury. Na ile te dwie sfery mogą współpracować? O tym będziemy rozmawiać.

W ramach cyklu przewidujemy m.in. spotkania poświęcone domenie publicznej czy warsztaty poświęcone oddolnym modelom finansowania kultury. Zaczniemy jednak od tematu „Poza instytucjami i rynkiem. Nieformalne obiegi treści w Sieci”. Gościem będzie dr Tomasz Rakowski, antropolog z Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki „Łowcy, zbieracze, praktycy niemocy”.

Więcej informacji tutaj.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop